O nás

Milí přátelé,

vítejte na stránkách zábavové a plesové kapely Dekameron band.

Rádi bychom Vám nabídli stoprocentně živou hudební produkci na Vaši svatbu, ples, oslavu, zábavu nebo firemní večírek.

V posledním roce jsme prošli celkovou změnou, obměnili se o nové tváře a rozšířil se tím i náš repertoár.

Hrajeme ve složení: zpěvačka, sólová kytara, doprovodná kytara a zpěv, basová kytara, klávesy a bicí nástroje.

Zahrajeme Vám od všeho něco, náš repertoár obsahuje české i zahraniční hity, kromě klasiky jako je Olympic, Kabát, můžete slyšet také Michaela Jacksona, U2, Alanah Myles, Tinu Turner nebo Stinga.

 

Váš Dekameron band:

Lenka, Honza, Mirek, Ferry, Fedžin a Petr

Historie

Dekameron založil v roce 1966 z členů vojenského dechového orchestru posádky Stará Boleslav saxofonista a aranžér Vladimír Šindler. Původní název podle počtu členů byl Dekameros ( řecky 10 čísel) tzn.7 muzikantů a 3 zpěváci. V roce1972 přišel do skupiny kytarista, zpěvák a aranžér (pozdější kapelník) Jan Ferles a o rok později zpěvák Láďa Weyrostek, a od této doby se skupina začala orientovat více na rockovou muziku. Kapela dlouho hrávala v klasickém obsazení rytmika, saxofon, trubka, někdy i trombon a vystupovala  poloprofesionálně pod Středočeskou uměleckou agenturou a měla až 100 vystoupení ročně. Později, v začátcích devadesátých let, začal sílit tlak diskoték a tím vystoupení ubývala. Někteří členové se začali zabývat i hraním v jiných kapelách a tak nakonec došlo k tomu, že se v roce 1995 kapela rozešla.

V kapele se za toto období vystřídalo mnoho muzikantů, např.: Václav Krejza, Radek Mácha, sestry Čermákovy, Jan Pánek, Ivo Janák, MUDr.Zdeněk Füzek, Petr Barbucha Petržilka st, a Petr Petržilka ml., Václav Kazda, Tonda Hájek, Václav Nebeský, Libor Mejstřík, David Šefčík, zvukař Jirka Králík a mnoho dalších.

V roce 1997 skupinu Dekameron oživil bubeník a současný kapelník Petr Petržilka jr. a David Šefčík. Dekameron ( nyní Dekameron band ), hraje v novém složení opět plesy a zábavy. V roce 2004 se tzv.Starý Dekameron dal i na přání fanoušků opět dohromady, aby alespoň jednou či dvakrát v roce vystoupil na vzpomínkové zábavě spolu s hosty a muzikanty ze současného složení „Dekameron bandu" a kupodivu opět vyprodává sál. V roce 2005 odchází pracovně do Německa baskytarista Pavel Bláha a znovu nastupuje Libor Mejstřík. V témže roce kapela natáčí vzpomínkové CD Zlatá éra k čtyřicetinám Dekameronu.

 

Pro pořadatele

Podium - min.3x6m, při vystoupení mimo budovy - zastřešené, elektřina na podiu.
( změny jsou možné pouze po dohodě).

Elektřina - vždy na podiu, sály s kapacitou do 200 osob - zásuvka 220V/16A, nad 200 osob - zásuvka 380V/32 nebo 16A.

Přístup na jeviště 2 hodiny před začátkem vystoupení.

Vyhledávání

© 2009 Dekameron band. Všechna práva vyhrazena.