O nás

Milí přátelé,

vítejte na stránkách zábavové a plesové kapely Dekameron band.

Rádi bychom Vám nabídli stoprocentně živou hudební produkci na Vaši svatbu, ples, oslavu, zábavu nebo firemní večírek.

V posledním roce jsme prošli celkovou změnou, obměnili se o nové tváře a rozšířil se tím i náš repertoár.

Hrajeme ve složení: zpěvačka, sólová kytara, doprovodná kytara a zpěv, basová kytara, klávesy a bicí nástroje.

Zahrajeme Vám od všeho něco, náš repertoár obsahuje české i zahraniční hity, kromě klasiky jako je Olympic, Kabát, můžete slyšet také Michaela Jacksona, U2 nebo Stinga.

Toto léto pro Vás budeme nahrávat nové demo ukázky naší produkce, takže se máte na co těšit.

 

Váš Dekameron band:

Lucka, Honza 1, Honza 2, Libor, Dustin a Petr

Historie

Dekameron založil v roce 1966 z členů vojenského dechového orchestru posádky Stará Boleslav saxofonista a aranžér Vladimír Šindler. Původní název podle počtu členů byl Dekameros ( řecky 10 čísel) tzn.7 muzikantů a 3 zpěváci. V roce1972 přišel do skupiny kytarista, zpěvák a aranžér (pozdější kapelník) Jan Ferles a o rok později zpěvák Láďa Weyrostek, a od této doby se skupina začala orientovat více na rockovou muziku. Kapela dlouho hrávala v klasickém obsazení rytmika, saxofon, trubka, někdy i trombon a vystupovala  poloprofesionálně pod Středočeskou uměleckou agenturou a měla až 100 vystoupení ročně. Později, v začátcích devadesátých let, začal sílit tlak diskoték a tím vystoupení ubývala. Někteří členové se začali zabývat i hraním v jiných kapelách a tak nakonec došlo k tomu, že se v roce 1995 kapela rozešla.

V kapele se za toto období vystřídalo mnoho muzikantů, např.: Václav Krejza, Radek Mácha, sestry Čermákovy, Jan Pánek, Ivo Janák, MUDr.Zdeněk Füzek, Petr Barbucha Petržilka st, a Petr Petržilka ml., Václav Kazda, Tonda Hájek, Václav Nebeský, Libor Mejstřík, David Šefčík, zvukař Jirka Králík a mnoho dalších.

V roce 1997 skupinu Dekameron oživil bubeník a současný kapelník Petr Petržilka jr. a David Šefčík. Dekameron ( nyní Dekameron band ), hraje v novém složení opět plesy a zábavy. V roce 2004 se tzv.Starý Dekameron dal i na přání fanoušků opět dohromady, aby alespoň jednou či dvakrát v roce vystoupil na vzpomínkové zábavě spolu s hosty a muzikanty ze současného složení „Dekameron bandu" a kupodivu opět vyprodává sál. V roce 2005 odchází pracovně do Německa baskytarista Pavel Bláha a znovu nastupuje Libor Mejstřík. V témže roce kapela natáčí vzpomínkové CD Zlatá éra k čtyřicetinám Dekameronu.

 

Pro pořadatele

Podium - min.3x6m, při vystoupení mimo budovy - zastřešené, elektřina na podiu.
( změny jsou možné pouze po dohodě).

Elektřina - vždy na podiu, sály s kapacitou do 200 osob - zásuvka 220V/16A, nad 200 osob - zásuvka 380V/32 nebo 16A.

Přístup na jeviště 2 hodiny před začátkem vystoupení.

Vyhledávání

© 2009 Dekameron band. Všechna práva vyhrazena.